Pożyczka na rok – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Wielu klientów z roku na rok coraz chętniej korzysta z rocznych pożyczek. Klienci korzystają z takiej pożyczki na zakup samochodu, kupno sprzętu AGD czy rtv, remont czy zakup nowinek technologicznych takich jak: konsole, tablety czy telefony komórkowe. O czym pamiętać decydując się na roczną pożyczkę? Oto wskazówki.

1. Pożyczka na rok

Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe udzielają klientom pożyczek zarówno krótko jak i długoterminowych. Bank wymaga większej ilości dokumentów takich jak choćby: zaświadczenie o stałych dochodach lub zaświadczenia o zatrudnieniu. W instytucjach pozabankowych wystarczy tylko dowód osobisty.

2. Łatwość otrzymania pożyczki na rok

Pożyczkę na rok można otrzymać bez wychodzenia z domu, używając do tego jedynie komputera, tabletu lub smartfona. Wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie i wypełnić formularz. Gdy nasze dane zostaną sprawdzone i potwierdzone, otrzymamy odpowiedź (najczęściej) telefonicznie a pożyczona kwota znajdzie się na koncie już nawet tego samego dnia.

3. Na co zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy?

Pożyczka na rok wymaga podpisania umowy. W umowie tej zawarta jest między innymi: kwota prowizji, kwota odsetek, czas spłaty pożyczki, kwota, którą należy wpłacić w określonym terminie oraz rachunek bankowy, na który należy przekazywać pieniądze. Dużo łatwiej otrzymać pożyczkę w parabanku, gdyż nie potrzeba tu poręczenia, żyrantów ani innych dokumentów.

4. Zaufanie instytucjom pozabankowym

Pożyczka na rok w instytucji pozabankowej nie musi kojarzyć się z długotrwałą biurokracją. Czasem wystarczy jedynie wypełnione oświadczenie (lub formularza). Często instytucje te do dochodów zaliczają alimenty, stypendia czy zasiłki. Dzięki czemu bez zbędnych i długotrwałych procedur, które miałyby miejsce w przypadku tradycyjnej pożyczki udzielanej przez bank – zostanie nam przekazana potrzebna kwota na rachunek bankowy.

5. Terminowość spłat

Istotnym elementem przy zaciąganiu pożyczki jest terminowa spłata zadłużenia. Wiele instytucji pozabankowych w swoich umowach zawarte ma kruczki prawne, na które trzeba uważać, aby kredyt się nie podwoił. Warto przed wzięciem takiej pożyczki dokładnie sprawdzić rzetelność firmy, z którą chcemy nawiązać współpracę oraz prześledzić jej opinie.

Banki w ten sposób tracą klientów, gdyż więcej osób woli korzystać z takich rozwiązań niż z och ofert. Są to prostsze rozwiązania, które niosą za sobą szybkie pożyczki, które w przeciągu kilkunastu minut gwarantują gotówkę na indywidualnym koncie klienta.

6. Pożyczka na własne potrzeby

Pożyczka pieniężna to dość ważna decyzja. Nie powinna być podejmowana na wyrost ani w pośpiechu. Należy dokładnie przeanalizować, czy stać klienta na spłatę zobowiązania oraz czy nie przewyższy ona miesięcznych kosztów. Nie powinno się brać pożyczki, jeżeli klient nie ma pewności, czy jest w stanie ją spłacić, gdyż takie sytuacje najczęściej kończą się windykacją u komornika. Mimo, iż jest to szybkie i wiarygodne źródło, warto zawsze skonsultować się z fachowcami lub osobami trzecimi co do warunków takiej pożyczki oraz umowy.

Jak wynika z powyższego, pożyczka na rok to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szybko potrzebują gotówki na określone cele. Są to najczęściej niskie kwoty, które zostają przeznaczone np. na nagłe naprawy, niespodziewane zakupy, pomoc bliskim lub spłaty innych zobowiązań. Decyzja o wzięciu pożyczki powinna więc być dobrze przemyślana i skalkulowana do posiadanego budżetu. Tylko takim sposobem klient uniknie problemów z jej niespłacaniem.

Pożyczka na rok – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Jedna myśl na “Pożyczka na rok – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry