Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

W życiu niemal każdego człowieka przynajmniej raz zdarzył się moment, kiedy trzeba było szybko zdobyć pewną kwotę – na leczenie, wymianę sprzętu AGD, naprawę auta, czy mały remont. W wielu przypadkach pieniądze potrzebne bywają na już.

Oczywiście można:

– pożyczyć pieniądze od rodziny lub znajomych – problem w tym, że nie wszyscy od tak mogą wygospodarować konkretną sumę, aby ją komuś pożyczyć,

– poszukać cennych rzeczy, aby oddać je w zastaw do lombardu, jednak nie zawsze tym sposobem uzbiera się potrzebna kwota,

– złożyć wniosek o pożyczkę w swoim banku – jednak bank wymaga udokumentowanego, stałego dochodu w odpowiedniej kwocie i to przynajmniej na czas spłaty takiej pożyczki.

Jeśli ktoś nie może skorzystać z żadnej z tych opcji, pozostaje jeszcze jedna opcja: pożyczka online.

Co to za pożyczka?

Kiedy mówimy o pożyczce online, nie oznacza to jedynie tego, że można się o nią starać przez Internet, czy smartfon. Wszak i w większości banków można złożyć wniosek o kredyt gotówkowy taką drogą.

Pożyczki online są produktem finansowym proponowanym przez pożyczkowe firmy pozabankowe. Czym różni się ona od tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego?

– po pierwsze właśnie tym, kto udziela taką pożyczkę – w tym przypadku będzie to firma, która nie jest bankiem

– po drugie: prędkością udzielenia. Wprawdzie kiedy klienci składają wniosek o kredyt gotówkowy do swojego banku, ten może go udzielić dosyć szybko, ale dana osoba musi spełniać wspomniany już wyżej warunek: mieć stały, udokumentowany dochód w odpowiedniej wysokości

– po trzecie: wiele firm pożyczkowych nie żąda zaświadczeń o dochodach, a jedynie sprawdza potencjalnego klienta, czy nie jest niczyim dłużnikiem (choć też nie zawsze!) – potrzebne są im jedynie dane z dowodu osobistego klienta.

Firma firmie nierówna

Trzeba pamiętać, że każda firma pożyczkowa może mieć własne zasady udzielania pożyczek online. Chodzi o takie sprawy jak:

– minimalna i maksymalna kwota pożyczki

– minimalna i maksymalna liczba rat spłaty – czasem pewną kwotę można wziąć jedynie w postaci tzw. chwilówki, którą trzeba spłacić jednorazowo w konkretnym czasie – czasem to 30 dni, innym razem 60 itd.

– minimalny i maksymalny wiek osób, które mogą starać się o taką pożyczkę

– wysokość oprocentowania

 

Polecamy artykuł: Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę

Trochę ostrożności zawsze się przyda

Zanim weźmie się pożyczkę online – szczególnie po raz pierwszy, wskazana jest pewna ostrożność. Zaleca się, aby osoba zainteresowana taką pożyczką pamiętała, że:

– warto porównać oferty przynajmniej kilku firm pożyczkowych – najlepiej obecnych na rynku od dłuższego czasu – w takim przypadku łatwiej o opinie dotychczasowych klientów o ich usługach oraz produktach finansowych,

– warto dokładnie przeczytać regulamin danej pożyczki, a później umowę. Jeśli którykolwiek punkt budzi podejrzenia lub jest niezrozumiały, warto dopytać o niego konsultanta lub napisać e-mail do firmy z odpowiednim zapytaniem,

– pożyczkę online trzeba brać z głową także jeśli chodzi o jej wysokość, bo będzie ona miała wpływ na wysokość rat. A w przypadku opóźnień w spłacie firmie pożyczkowej, karne odsetki mogą być wyższe, niż w banku

–  warto spytać o opłaty, o których zwykle nie ma mowy w ofercie przedstawianej w Internecie – najlepszym pytaniem do firmy pożyczkowej będzie to o całkowity koszt takiej pożyczki.

– trzeba pamiętać, że żadna firma nie ma prawa żądać od klienta skanu jakiegokolwiek dokumentu tożsamości, nawet jeśli chodzi o pieniądze

Pożyczki online są produktem, który chwali sobie sporo osób. Przy odpowiedniej dozie rozsądku, nie ma przeciwwskazań do korzystania z nich, kiedy naprawdę trzeba.

Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

Jedna myśl na “Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

  1. Nie mam zaufania do tego rodzaju usług choć nigdy nie korzystałam.moze to faktycznie komuś ratuje sytuację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry