Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

W życiu niemal każdego człowieka przynajmniej raz zdarzył się moment, kiedy trzeba było szybko zdobyć pewną kwotę – na leczenie, wymianę sprzętu AGD, naprawę auta, czy mały remont. W wielu przypadkach pieniądze potrzebne bywają na już.

Oczywiście można:

– pożyczyć pieniądze od rodziny lub znajomych – problem w tym, że nie wszyscy od tak mogą wygospodarować konkretną sumę, aby ją komuś pożyczyć,

– poszukać cennych rzeczy, aby oddać je w zastaw do lombardu, jednak nie zawsze tym sposobem uzbiera się potrzebna kwota,

– złożyć wniosek o pożyczkę w swoim banku – jednak bank wymaga udokumentowanego, stałego dochodu w odpowiedniej kwocie i to przynajmniej na czas spłaty takiej pożyczki.

Jeśli ktoś nie może skorzystać z żadnej z tych opcji, pozostaje jeszcze jedna opcja: pożyczka online.

Co to za pożyczka?

Kiedy mówimy o pożyczce online, nie oznacza to jedynie tego, że można się o nią starać przez Internet, czy smartfon. Wszak i w większości banków można złożyć wniosek o kredyt gotówkowy taką drogą.

Pożyczki online są produktem finansowym proponowanym przez pożyczkowe firmy pozabankowe. Czym różni się ona od tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego?

– po pierwsze właśnie tym, kto udziela taką pożyczkę – w tym przypadku będzie to firma, która nie jest bankiem

– po drugie: prędkością udzielenia. Wprawdzie kiedy klienci składają wniosek o kredyt gotówkowy do swojego banku, ten może go udzielić dosyć szybko, ale dana osoba musi spełniać wspomniany już wyżej warunek: mieć stały, udokumentowany dochód w odpowiedniej wysokości

– po trzecie: wiele firm pożyczkowych nie żąda zaświadczeń o dochodach, a jedynie sprawdza potencjalnego klienta, czy nie jest niczyim dłużnikiem (choć też nie zawsze!) – potrzebne są im jedynie dane z dowodu osobistego klienta.

Firma firmie nierówna

Trzeba pamiętać, że każda firma pożyczkowa może mieć własne zasady udzielania pożyczek online. Chodzi o takie sprawy jak:

– minimalna i maksymalna kwota pożyczki

– minimalna i maksymalna liczba rat spłaty – czasem pewną kwotę można wziąć jedynie w postaci tzw. chwilówki, którą trzeba spłacić jednorazowo w konkretnym czasie – czasem to 30 dni, innym razem 60 itd.

– minimalny i maksymalny wiek osób, które mogą starać się o taką pożyczkę

– wysokość oprocentowania

 

Polecamy artykuł: Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę

Trochę ostrożności zawsze się przyda

Zanim weźmie się pożyczkę online – szczególnie po raz pierwszy, wskazana jest pewna ostrożność. Zaleca się, aby osoba zainteresowana taką pożyczką pamiętała, że:

– warto porównać oferty przynajmniej kilku firm pożyczkowych – najlepiej obecnych na rynku od dłuższego czasu – w takim przypadku łatwiej o opinie dotychczasowych klientów o ich usługach oraz produktach finansowych,

– warto dokładnie przeczytać regulamin danej pożyczki, a później umowę. Jeśli którykolwiek punkt budzi podejrzenia lub jest niezrozumiały, warto dopytać o niego konsultanta lub napisać e-mail do firmy z odpowiednim zapytaniem,

– pożyczkę online trzeba brać z głową także jeśli chodzi o jej wysokość, bo będzie ona miała wpływ na wysokość rat. A w przypadku opóźnień w spłacie firmie pożyczkowej, karne odsetki mogą być wyższe, niż w banku

–  warto spytać o opłaty, o których zwykle nie ma mowy w ofercie przedstawianej w Internecie – najlepszym pytaniem do firmy pożyczkowej będzie to o całkowity koszt takiej pożyczki.

– trzeba pamiętać, że żadna firma nie ma prawa żądać od klienta skanu jakiegokolwiek dokumentu tożsamości, nawet jeśli chodzi o pieniądze

Pożyczki online są produktem, który chwali sobie sporo osób. Przy odpowiedniej dozie rozsądku, nie ma przeciwwskazań do korzystania z nich, kiedy naprawdę trzeba.

Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

Jedna myśl na “Pożyczka online – sposób na nieprzewidziane wydatki

  1. Nie mam zaufania do tego rodzaju usług choć nigdy nie korzystałam.moze to faktycznie komuś ratuje sytuację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry