Aplikacje na telefon pomagające w zarządzaniu pieniędzmi

telefon

Rynek aplikacji na urządzenia przenośne jest obecnie rozwinięty na dość wysokim poziomie. Wśród gier i innych aplikacji, które nastawione są przede wszystkim na rozrywkę, znaleźć można również wiele takich, które mają możliwie jak najbardziej ułatwić życie użytkownika. Jednymi spośród takich programów są aplikacje do budżetu domowego, służące do sprawnego zarządzania finansami.

Rodzaje aplikacji finansowych

Aplikacje pozwalające na zarządzanie budżetem dzielą się na darmowe i płatne, te pierwsze cieszą się jak większą popularnością, ze względu na ich łatwą dostępność. Większość tego typu oprogramowania działa w podobny sposób, pozwalając na wprowadzanie wydatków oraz przychodów, obliczając ogólny bilans miesięczny i w łatwy sposób podsumowując wydatki z danej kategorii.

Największe różnice zazwyczaj można znaleźć w interfejsie, który jest mniej lub bardziej intuicyjny, jednak ze względu na to, że niemal każda aplikacja finansowa na telefon tworzona jest z myślą o nieco starszych odbiorcach, przez co producenci stawiają tu przede wszystkim na prostotę i łatwą obsługę.

Aplikacja finansowa w telefonie – przykłady oprogramowania

Istnieje co najmniej kilkanaście różnych aplikacji, które mają pomóc w skutecznym zarządzaniu finansami, przez co każdy może dobrać oprogramowanie do swoich potrzeb. Jedną z bardziej uniwersalnych propozycji jest Wallet od BudgetBakers, plasujący się na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej dochodowych aplikacji finansowych. Pozwala on na wprowadzenie kilku osobnych budżetów, takich jak na przykład konto debetowe i karta kredytowa, wprowadzanie przychodów i wydatków w kilku różnych kategoriach oraz, co wyróżnia ją na tle innych aplikacji do zarządzania budżetem, możliwość wprowadzenia limitów.

Inne solidne propozycje aplikacji finansowych to na przykład 1Money od PixelRush, stawiająca na prosty, jednak barwny i ciekawy interfejs oraz Szybki Budżet od FerApps, charakteryzująca się wyjątkowo prostą i intuicyjną nawet dla starszego użytkownika obsługą.

Wśród godnych polecenia aplikacji finansowych na smartfona wymienić należy:

  • Kwitki – pozwala na przechowywanie paragonów i gwarancji w jednym miejscu
  • Pennies/Spending Tracker – aplikacje na IOS / Android pozwalające śledzić dzienne wydatki i następnie analizować je, na przykład w miesięcznym zestawieniu
  • Kontomierz – bardzo rozbudowana aplikacja, za pomocą której możemy ewidencjonować, analizować i porównywać wydatki w określonym przedziale czasowym. Aplikacja umożliwia również synchronizację z różnymi kontami bankowymi

Jak widać aplikacji i narzędzi do zarządzania finansami jest wiele. Polecamy przetestowanie kilku rozwiązań i dopiero wówczas wybranie tej, która jest dla nas najwygodniejsza i zarazem odpowiada na nasze potrzeby.

 

Aplikacje na telefon pomagające w zarządzaniu pieniędzmi

3 myśli na “Aplikacje na telefon pomagające w zarządzaniu pieniędzmi

  1. Gdybyście szukali fajnej, polskiej aplikacji do zarządzania budżetem domowym, to polecam wypróbowanie aplikacji Family Finance Tracker, nad którą pracuję już ponad rok. Ma spisywanie wydatków, budżetowanie, zarządzanie kategoriami, definiowanie celów oszczędnościowych, wersję mobilną i przeglądarkową, współdzielenie budżetu z partnerem i sporo więcej. Zachęcam do wypróbowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry