Pożyczka bez przelewania grosza – na czym polega?

Czasami, każdy z nas potrzebuje większych pieniędzy. Życie zaskakuje, więc trzeba wiedzieć, jak sobie z radzić z jego niespodziankami. Można, wtedy skorzystać z różnego rodzaju pożyczek, w tym również chwilówek. Ale czy pożyczka bez przelewania grosza jest bezpieczna? Na czym, właściwie polega?

Przelew weryfikacyjny – co to takiego?

Najprościej rzecz ujmując, przelew weryfikacyjny to po prostu przelew symbolicznej kwoty – 1 grosza lub 1 złotówki, na konto firmy świadczącej daną usługę. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają firmy pożyczkowe. Zdarza się, że wymagają go również inne portale – np. serwisy aukcyjne. Czasami, przelana kwota jest zwracana na konto nadawcy, ale nie jest to regułą. Jeżeli, nie wraca – to nazywa się ona opłatą weryfikacyjną Kwoty te, są jednak tak nieznaczne, że nie wpływają właściwie na koszty pożyczki.

Pamiętaj! Jeśli firma, chce od Ciebie wyższej wpłaty niż symboliczna kwota – to nie przelewaj żadnych pieniędzy! Bardzo prawdopodobne, że masz do czynienia z oszustwem, a przelew weryfikacyjny jest wykorzystany jako próba wyłudzenia pieniędzy. W razie wątpliwości, sprawdź, czy dana firma jest umieszczona w Rejestrze Firm Pozabankowych.

Dlaczego, niektóre firmy chcą od pożyczkobiorcy przelewu weryfikacyjnego?

Przelew weryfikacyjny służy potwierdzeniu danych klienta. Firma pożyczkowa, wymaga go, aby uzyskać pewność, że klient, który chce pożyczyć pieniądze, jest osobą, za którą się podaje. Taki przelew, daje pewność, że osoba niepowołana nie dostanie pożyczki na nasze nazwisko. Nie ma, więc ryzyka, że padniemy ofiarą kradzieży danych. Dowód osobisty z peselem – nie wystarczą, by pobrać pieniądze! ten rodzaj ochrony danych osobowych ma największe znaczenie, w przypadku wypełniania elektronicznych wniosków o pożyczkę. Warto pamiętać, że pożyczki udzielane za pośrednictwem Internetu, jest wygodne. Potrzebną kwotę można uzyskać bez wychodzenia z domu. Dobrze jednak wiedzieć, że niosą ze sobą ryzyka wyłudzeń. Przelewy weryfikacyjne mają im zapobiec. I trzeba przyznać, że robią to bardzo skutecznie.

Wady i zalety pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Ogromną zaletą wykonywania przelewu weryfikacyjnego jest ochrona danych klienta. Dzięki temu, nie trzeba obawiać się tego, że komornik upomni się o spłatę długów, których nigdy nie zaciągaliśmy. Wada – czas. Przelew bankowy jest czasochłonny. Oczywiście, wykonanie go przy pomocy strony internetowej banku to kilka chwil… ale przelew musi jeszcze dojść do odbiorcy. W przypadku, gdy firma pożyczkowa ma konto w innym banku niż pożyczkobiorca, można spodziewać się, że przelew pójdzie, nawet kilka dni (minimum to drugi dzień roboczy). W ten sposób, cała procedura przedłuża się. Jasne jest też, że aby zrobić przelew weryfikacyjny, to należy mieć środki na koncie. Ponadto, osoba która składa wniosek musi być równocześnie właścicielem konta bankowego. Jeżeli, jednak firma i wnioskodawca, mają konta w tym samym banku – to weryfikacja może potrwać tylko kilka minut.

Czy są alternatywne rozwiązania?

Owszem. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje swoje usługi bez przelewania grosza. Weryfikacja danych Klienta odbywa się za pośrednictwem specjalnych programów – Kontomatik lub Instator. Wykonują automatyczną ocenę zdolności kredytowej oraz weryfikują dane osobowe w tym samym czasie. Coraz częściej, możliwa jest pożyczka, przy której dane osobowe weryfikuje kurier. Oczywiście, nie wypłaca pieniędzy, ale dostarcza umowę, którą mamy szansę spokojnie przeanalizować. To ciekawe rozwiązanie, dla tych którym nie zależy na szybkim czasie realizacji.

Pożyczka bez przelewania grosza – na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry