Szykujemy wyprawkę do szkoły

akcesoria szkolne

Wakacje właściwie dopiero na dobre się rozpoczęły, ale rodzice już teraz powinni zacząć myśleć o skompletowaniu wyprawki dla dziecka do szkoły, aby nie zostawiać tego zadania na ostatnia chwilę. Dziś podpowiemy, co warto kupić już teraz, aby pod koniec sierpnia uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem wszystkich potrzebnych akcesoriów szkolnych.

Plecak szkolny

To podstawowe akcesorium każdego ucznia i powinno być dopasowane do jego wieku oraz wzrostu. Wybierając plecak dla dziecka należy dobrać taki, aby jego szerokość odpowiadała szerokości ramion, natomiast dolna krawędź kończyła się na linii miednicy. Ważna jest również pojemność plecaka. Dzieci w szkole podstawowej potrzebują ok. 20-30l miejsca, natomiast młodzież w szkole średniej bez problemu pomieści szkolne akcesoria w plecaku ok. 15l.

Warto również zwrócić uwagę na wagę plecaka. Nie powinien on być cięższy niż 10% wagi dziecka. Pamiętajmy bowiem, że same książki i akcesoria do szkoły mogą naprawdę sporo ważyć. 

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest dopasowanie do pleców dziecka. Dobrej jakości plecaki mają wyprofilowaną tylną ściankę, dzięki czemu dopasowują się anatomicznie do pleców dziecka. Usztywniony tył jest również gwarancją odpowiedniego podparcia kręgosłupa i jego stabilizacji, eliminuje również ryzyko wijania się w plecy twardych przedmiotów, na przykład nierówno ułożonych książek czy śniadaniówki. 

Piórnik

Kolejne akcesorium, które warto kupić wcześniej, to piórnik. Dla dziecka uczęszczającego do klas początkowych warto wybrać piórnik dwukomorowy, w którym można wygodnie pomieścić wiele przyborów do pisania, a co ważne, ułożyć je w odpowiednich przegródkach, dzięki czemu wewnątrz zawsze będzie porządek. Piórniki dwukomorowe można nabyć z wyposażeniem lub bez, więc wybór odpowiedniego modelu zależy już od naszych preferencji i potrzeb. 

Starsze dzieci preferują piórnik w  formie tuby, które wyglądają bardziej młodzieżowo. Jest to nic innego jak jedna komora zamykana na zamek, w której umieszcza się wszystkie przybory. Taki piórnik zajmuje dość mało miejsca i jest bardzo poręczny.

Wybierając piórnik dla dziecka warto kierować się jego gustem. Niech maluch sam wybierze kolor piórnika czy wzór, gdyż to w końcu on będzie codziennie go używał, a odpowiednio dobrane akcesorium szkolne umili mu lekcje oraz czas spędzany w szkole. Piórniki dla dziewczynek zwykle są w jasnych, pastelowych kolorach i modnych wzorach, mogą zawierać rysunki lub grafikę przedstawiającą postaci z filmów czy gwiazdy muzyczne, natomiast piórniki dla chłopców są często ciemniejsze, można na nich znaleźć wizerunki piłkarzy czy bohaterów książek oraz komiksów. Popularnością cieszą się piórniki przedstawiające postaci z Harrego Pottera czy Star Wars, ale w ofercie sklepów internetowych możemy znaleźć dużo więcej ciekawych wzorów.

Pozostałe akcesoria

Jeśli chodzi o szkolne akcesoria, które już teraz możemy kupić, to z pewnością będą to różnego rodzaju przybory plastyczne, w tym kredki, farby, ołówki, a także blok rysunkowy i techniczny oraz przybory do geometrii, jak ekierka, linijka, cyrkiel. Oczywiście wybór poszczególnych akcesoriów uzależniony jest od wieku dziecka i programu szkolnego. 

Na pewno już teraz możemy kupić zeszyty do lekcji, a także akcesoria nie związane z lekcjami, czyli na przykład pudełko na śniadanie czy bidon na napój. 

Warto już teraz zacząć przygotowywać listę akcesoriów, zgromadzić środki na zakup wyprawki i stopniowo je kupować, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, narażając się na stres związany z opóźnieniami wysyłek w gorącym okresie Back to School.

Szykujemy wyprawkę do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry