Jak urządzić pokój dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka wiąże się z wielkimi zmianami w życiu całej rodziny. Ważne jest jednak, aby zapewnić maluszkowi optymalne warunki do rozwoju i wypoczynku, dzięki czemu będzie on szczęśliwy, a wraz z nim wszyscy inni członkowie rodziny. Zanim więc pojawi się on w naszym domu, należy przygotować dla niego pokoik, który będzie miejscem odpoczynku oraz pierwszych zabaw, dzięki którym będzie on poznawał otaczający go świat.

 Łóżeczko dla niemowlaka

Mebel ten będzie niezbędny już od pierwszych chwil noworodka w naszym domu. Łóżeczko powinno być dopasowane do potrzeb małej istoty, ale również wygodne dla rodziców. W sklepach możemy kupić specjalne łóżeczka dla niemowląt, więc bez problemu wybierzemy model, który będzie nam odpowiadał nie tylko wymiarami, ale również wyglądem. Łóżeczko powinno być ustawione w ustronnym, cichym miejscu, najlepiej z dala od okna, przez które może wpadać zbyt dużo światła. Maluszek powinien również wypoczywać miejscu, w którym nie jest narażony na przeciągi mogące skończyć się przeziębieniem lub infekcją.

 Komoda z przewijakiem

Kolejnym elementem wyposażenia pokoiku niemowlaka jest komoda, w której rodzice będą trzymać zarówno ciuszki dziecka, jak i wszelkiego rodzaju akcesoria pielęgnacyjne i kosmetyki. Dostęp do nich powinien być szybki i łatwy, tak, aby rodzic mógł sprawnie sięgnąć po niezbędne rzeczy bez konieczności oddalania się od dziecka. Obecnie tego rodzaju meble wyposażone są w przewijaki, które po okresie użytkowania można w bardzo łatwy sposób zdemontować. To doskonałe rozwiązanie w przypadku małej powierzchni pokoju, w której postawienie osobnego przewijaka na stojaku może być trudne i niewygodne.

 Fotel do karmienia

W pokoiku dziecięcym nie może również zabraknąć fotela dla mamy, na którym będzie ona mogła wygodnie nakarmić maluszka. Fotel powinien być wystarczająco szeroki, aby mama mogła w nim usiąść razem z dzieckiem, a podłokietniki nie będą uciskały ani karmiącej ani dziecka. Warto mieć na uwadze, że w początkowych tygodniach maluszek wymaga bardzo częstego karmienia, nawet co 1.5-2 godziny, więc aby zapewnić mamie odpowiedni komfort podczas wykonywania tej czynności, warto postawić na ergonomiczny fotel, który zapewni dobre podparcie dla kręgosłupa.

 Gadżety i akcesoria do pokoju niemowlaka

Oprócz podstawowych mebli, w pokoju niemowlaka powinno znaleźć się kilka niezbędnych akcesoriów. Bedzie to przede wszystkim mała lampka nocna, która na początku będzie stanowić jedyne źródło światła. Najlepiej jest ustawić ją na podłodze, aby nie raziła dziecka, a jedynie dawała delikatne ciepłe światło.

Kolejnym akcesorium, które polecają mamy, jest kosz na zużyte pieluszki. Taki kosz doskonale zatrzymuje nieprzyjemne zapachy i pozwala na łatwą wymianę zapełnionego worka bez kontaktu z jego zawartością oraz znajdującymi się tam zapachami. Gadżet ten przyda się zwłaszcza w pierwszych tygodniach, gdy pieluszki wymieniamy dziecku nawet kilkanaście razy na dobę.

Oczywiście w pokoiku dziecięcym nie może zabraknąć różnego rodzaju dekoracji, które sprawią, że pomieszczenie będzie przyjemne i przytulne jednak ich wybór zależy już od indywidualnych preferencji rodziców.

Tak przygotowany pokoik dla niemowlaka będzie prawdziwą oazą spokoju dla maluszka i miejscem, gdzie rodzice będą mogli wygodnie sprawować opiekę nad dzieckiem.

 

Artykuł napisany we współpracy z serwisem https://www.creditstar.pl

Jak urządzić pokój dla niemowlaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry