Jak wyjść z długów? Porady dla zadłużonych

długi

Wyjść z zadłużenia jest bardzo ciężko i na pewno potwierdzą to osoby, które wpadły w ten schemat. Większość osób zwraca bezpośrednią uwagę na pieniądze, jednak trzeba także pamiętać o stanie psychicznym osób, które cały czas żyją pod kreską i nie mają spokoju w swoim życiu. Wielkość zadłużenia na terenie Polski wzrasta. Tak samo wielkość zadłużenia liczona jako dług publiczny cały czas rośnie, co prowadzi w przyszłości do przykrych konsekwencji. Jeśli oddłużenie to cel jakiejś osoby, to warto żeby poznała ona sposoby na wyjście z tej trudniej sytuacji.

1. Zmiana myślenia

Bardzo istotne w tym temacie jest myślenie. Jeśli ktoś cały czas myśli tylko o tym, że pętla kredytowa zaciska się na jego szyi to niestety ale może mieć problemy ze spłatą. Ważne jest to, żeby myśleć o tym co będzie jak się spłaci dane zadłużenie. Jednym słowem trzeba myśleć optymistycznie, a nie zamartwiać się tym co jest.

2. Trzeba informować bank o swoich problemach

Najgorsze co może się stać to zaniechanie spłaty raty i nie poinformowanie o niczym banku. Jeśli jednak ktoś wie, że nie da rady spłacić danej kwoty w ustalonym terminie to po konsultacji z bankiem może on uzyskać zmniejszoną ratę, wydłużony okres spłat, a nawet wakacje kredytowe, czyli wstrzymanie spłacania kredytu na pewien czas.

3. Spłata części raty

Jeśli nie starcza komuś na spłacanie całej raty, warto wpłacać chociaż część, czyli tyle ile jest się w stanie. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, niż całkowite zaniechanie spłacania raty kredytu.

4. Planowanie oszczędności

Badania pokazują, że jeśli ktoś zamierza odkładać pieniądze, te które zostaną jemu na koniec miesiąca to nie odłoży nic. Najlepszym rozwiązaniem jest odłożenie pewnej ustalonej sumy pieniędzy od razu po wpływie na konto, co zmusi poniekąd do oszczędzania.

5. Nauka przede wszystkim

Warto zainteresować się wieloma poradnikami oszczędzania i inwestowania. Odpowiedzą one na pytanie „jak wyjść z długów” i pomogą w tym. W bibliotekach można znaleźć naprawdę dużo książek, które kształcą w temacie pieniędzy.

6. Nie płać wszystkim

Wiele osób uważa, że jeśli mają zadłużenie wobec banku to wszystkie oszczędności powinni przeznaczać na spłatę tego długu. Jednak warto zostawić sobie coś na koncie, ponieważ nigdy nie wiadomo czy te pieniądze się do czegoś nie przydadzą. Nieprzewidziane wydatki to część życia i warto mieć przygotowane na to pieniądze.

7. Nie spłacaj pożyczki, inną pożyczką

Wpadając w pętle pożyczek można się szybko pogubić i tylko pogłębić swoje zadłużenie wobec banku.

Jak wyjść z długów? Porady dla zadłużonych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry