Konsolidacja kredytu w pigułce

kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to najlepsza opcja dla osób, które borykają się z problemem spłaty wielu zobowiązań finansowych. Taka opcja pozwoli połączyć wszystkie zadłużenia w jedno, często z niższą ratą oraz z dłuższym okresem kredytowania.

Czym jest kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest idealną opcją dla kogoś, kto posiada kilka zadłużeń, każde płatne w innym dniu. Dzięki konsolidacji będzie można płacić zadłużenie jednorazowo i pokryje one wszystkie inne. To niezwykle korzystna opcja, zwłaszcza, że tylko kredyt konsolidacyjny może oferować tak niskie raty, poprzez rozłożenie ich na długi okres czasu.

Warto jednak mieć świadomość, że niska raty i długi okres kredytowania, nie zawsze jest opłacalne. Jak wiadomo, długi okres kredytowania= większe odsetki i tym samym większa kwota do zapłaty przez pożyczkobiorcę. Niestety w chwili kryzysu może być to jedyne racjonalne rozwiązanie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa finansów. Bardzo często właśnie niższa rata niż dotychczas, pozwala na osiągnięcie stabilności finansowej i podreperowania budżetu domowego.

Kredyt konsolidacyjny – o czym warto pamiętać

Przed skorzystaniem z kredytu konsolidacyjnego warto zrobić rozeznanie na rynku bankowym, by wybrać jak najmniej oprocentowaną ofertę. Większość banków oferuje także dobranie dodatkowej kwoty do całkowitej kwoty kredytu. Czynnikiem decydującym w takiej sytuacji jest zdolność finansowa. Kwota dodatkowa zależy właśnie od niej, ale także może być maksymalnym określonym procentem całkowitej pożyczonej kwoty.

Warto dokładnie przemyśleć sprawę dodatkowej kwoty, ponieważ zwiększa ona kwotę raty i może znacznie pogorszyć komfort spłaty kredytu.

Proces uzyskania kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to długotrwały proces wnioskowania. Należy dostarczyć bankowi każde, nawet najmniej istotne informacje. Z pomocą może przyjść zaciąganie zadłużenia w banku, w jakim posiadamy konto. To znacznie skróci czas wnioskowania, ponieważ na koncie będą już udokumentowane wszystkie wpływy, przelewy, a tym samym wzrośnie wiarygodność pożyczkobiorcy. To z pewnością zaoszczędzi czas obu stron, ponieważ nie będzie konieczne pobieranie zaświadczenia z zakładu pracy o pozyskiwanych dochodach. W zaciąganiu kredytu na konsolidację będą brane pod lupę wszystkie limity, debety w kontach, inne zobowiązania, stałe wydatki miesięczne, posiadanie dzieci, samochodu, własnego mieszkania. To niezwykle ważne informacje dla każdego pożyczkodawcy, które znacznie wpływają na wielkość kredytu i czas jego trwania.

Kredyt konsolidacyjny może być jedynym słusznym i bezpiecznym wyjściem ze spirali zadłużenia. W tym celu warto udać się na konsultację do doradcy finansowego. Z pewnością pomoże on w doborze najlepszego rozwiązania.

Konsolidacja kredytu w pigułce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry