Tanie wakacje przed sezonem – zaplanuj je z głową

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jest to więc dobry czas, by zacząć planować urlop dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to miesiące, w którym wszyscy udają się na upragnione wakacje. Większość miejscowości nadmorskich, górskich i mazurskich przepełnionych jest turystami ze Szczytowskich stron Polski. Może warto zastanowić się nad wypoczynkiem przed szczytem sezonu np. w czerwcu? A może już teraz warto zaplanować wakacje?

1. Czerwiec to dobry miesiąc na urlop

Czerwiec to idealny miesiąc na wczasy, ponieważ temperatury są już odpowiednio wysokie a ceny jeszcze nie należą do najwyższych. Planując tanie wakacje w czerwcu unikamy dużej ilości turystów, a nasz portfel nie odczuje wakacji tak mocno. Również hotele i pensjonaty, w tym czasie oferują atrakcyjne ceny dla rodzin z dziećmi. Jest to też czas licznych promocji i obniżek.

2. Oferty first minute

Biura podróży również prześcigają się, aby przyciągnąć do siebie klientów. Jednym z ich chwytów marketingowych jest oferta first minute. W okresie zimowym, gdy za oknem mroźno i śnieżnie – warto zagłębić się w foldery podróżnicze i wybrać sobie odpowiednie miejsce na tanie wczasy. Plusem wcześniejszej rezerwacji są dużo niższe ceny w stosunku do cen katalogowych. Dodatkowo, klienci mogą liczyć na różnorodne profity ze strony biur jak np. gratisowe wycieczki lub lepsze pokoje, parkingi na lotniskach czy ubezpieczenie w cenie wycieczki.

3. Najlepsze, zagraniczne kierunki na tanie wakacje

Miesiąc czerwiec jest uniwersalnym miesiącem do podróżowania, ponieważ cała „Europa pokryta jest słońcem”. W tych miesiącach, Polacy chętnie odwiedzają takie kierunki jak np. wysypy greckie, Maltę, Cypr, Baleary czy Wyspy Kanaryjskie. Również w czerwcu wartym uwagi kierunkiem są stolice Europejskie.

4. Szeroki wachlarz możliwości

Planując wakacje przed ścisłym sezonem, klienci są w tej komfortowej sytuacji, iż mają szeroki wybór co do kierunków, do których mogą się udać. Przed sezonem najbardziej rozchwytywane miejsca potrafią być nawet o połowę tańsze niż ma to miejsce np. w lipcu czy w sierpniu.

5. Czego unikać planując wakacje?

Planując tanie wczasy nie należy zapominać o swoim bezpieczeństwie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych dba o bezpieczeństwo swoich obywateli wydając komunikaty ostrzegające turystów o niebezpiecznych kierunkach. Warto więc przed każdym wyjazdem odwiedzić tę stronę i zapoznać się z aktualnymi informacjami.

Jak wynika z powyższego, można i warto zaplanować tanie wczasy z wyprzedzeniem. Przed sezonem również wiele linii lotniczych organizuje liczne promocje, więc wszyscy ci co nie chcą korzystać z ofert biur podróży, mogą zaplanować tanie wakacje na własną rękę. Dzięki czemu można zaoszczędzić sporą część gotówki i uniknąć tłumu turystów. Taka wcześniejsza rezerwacja zapewnia nam gwarancję stałej ceny oraz pewne miejsca. Tanie wczasy można zaplanować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystarczy wybrać idealny kierunek dla siebie i swojej rodziny oraz poszukać komfortowy nocleg. Może warto więc poszukać czegoś już teraz?

Tanie wakacje przed sezonem – zaplanuj je z głową

Jedna myśl na “Tanie wakacje przed sezonem – zaplanuj je z głową

  1. nigdy nie korzystam z biur podróży planując wakacje. moje doświadczenie pokazuje, że organizujac wczasy na własna rekę moża zaoszczędzić sporo i nie narażać się na niemiłe niespodzianki związane ze standardem hotelu na przykład…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry