Ranking programów do fakturowania – czy warto?

programy do fakturowania

Posiadając własną działalność, niestety nie uciekniemy od konieczności prowadzenia księgowości. Nowoczesne technologie idą nam naprzeciw, udostępniając księgowość online, która pozwala w szybki i łatwy sposób poradzić sobie z tym problemem. Na które programy dostępne na rynku warto zwrócić uwagę?

 

TOP 6: Najlepszy program do fakturowania

 Nr. 1
FakturaXL: program do faktur o bardzo intuicyjnym interfejsie z bogatą funkcjonalnością. Można w nim wystawić aż 34 rodzaje faktur i dokumentów! Do 10 faktur miesięcznie jest zawsze bezpłatny, a powyżej jest wersja nielimitowana za jedyne 8zł/mc. Są integracje z PayU, Przelewy24, sklepami internetowymi, a nawet z faktoringiem i usługami windykacji online.

 

Nr 2
Chmura Faktur: program jest bardzo przejrzysty i przede wszystkim darmowy. Jedyną istotną wadą jest ograniczona możliwość edycji faktur odebranych.

Nr 3

iFirma: choć ma więcej pozytywnych opcji niż Chmura Faktur np. możliwość edycji oraz wystawianie faktur w obcych walutach, program ten jest darmowy tylko do 10 faktur miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu konieczne jest wykupienie nielimitowanego abonamentu.

Nr 4

wFirma: w przeciwieństwie do wcześniejszych dwóch programów, nie posiada żadnej darmowej wersji oprogramowania.

Nr 5

Intaxo: ma nieco trudniejszy interfejs, lecz jeśli chodzi o funkcjonalność, można ustawić go na równi z wFirma, koszt abonamentu jest minimalnie mniejszy, choć wszystkie programy to kwestia kilku złotych miesięcznie.

Nr 6

Fakturownia: ogromnym plusem jest integracja z płatnościami automatycznymi, takimi jak PayU, PayPay, przelewy24. Do minusów można zaliczyć aplikację mobliną dostępną tylko dla użytkowników sprzętu Apple oraz dość wysoką cenę miesięcznego abonamentu, w stosunku do pozostałych.

Czy warto wystawiać faktury online?

Choć wiele osób ceni sobie tradycyjny, ręczny sposób fakturowania, z pewnością programy przyśpieszają ten proces. Księgowość online jest szczególnie polecana dla przedsiębiorców, którzy prowadzą całą księgowość firmy samodzielnie i wystawiają miesięcznie bardzo dużą ilość faktur. Ponadto, wiele z dostępnych na rynku programów pozwala na edytowanie faktur nawet po ich wystawieniu, czego niestety nie można zrobić przy ręcznym ich wystawianiu.

Ranking programów do fakturowania – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry