Oszczędne zakupy – proste triki, aby wydawać mniej na zakupach

zakupy

Często wracasz do domu z pełnymi siatkami, mimo iż wyszłaś tylko po kilka najpotrzebniejszych rzeczy? Jeśli tak, to znaczy, że wiele z Twoich zakupów jest nieprzemyślanych i najprawdopodobniej są to rzeczy, których zupełnie nie potrzebujesz. Jak poradzić sobie w sklepie, by kupować tylko to, czego potrzebujemy?

Sytuacja, kiedy rozpakowujesz w domu siatki i zastanawiasz się po co to wszystko kupiłaś na pewno zdarzyła Ci się nie raz. Jak zaplanować zakupy by takie rzeczy zdarzały się jak najrzadziej?

Zakupy z listą
Jest to niezawodna metoda, dzięki której zapanujesz nad swoimi wydatkami. Dzięki liście zakupów kupisz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Nie przyniesiesz do domu wszystkich tych rzeczy, które dzięki trikom stosowanym w sklepach same rzucają ci się w oczy.

Nie chodź do sklepu codziennie
Nasze codzienne wyjścia do sklepu sprzyjają niepotrzebnym zakupom. Będąc w sklepie zawsze zauważamy coś, co akurat pragniemy mieć. Ograniczenie wyjść do sklepu pozbawi nas możliwości robienia niepotrzebnych zakupów. Do tego ile czasu zaoszczędzimy!

Nie idź głodna
Jest to jeden z powodów, dla których robimy dużo większe zakupy niż są nam potrzebne. Oszczędne zakupy na pewno okażą się porażką, jeżeli wyjdziesz z domu z pustym żołądkiem. Widząc w sklepie coś do jedzenia, słysząc burczenie w brzuchu na pewno ulegniesz pokusie.

Zaplanuj jadłospis na cały tydzień
Większe zakupy, robione raz w tygodniu, są możliwe tylko pod warunkiem, że dokładnie będziesz wiedziała, czego potrzebujesz, by przygotować posiłki. Sporządzenie jadłospisu na cały tydzień to nie tylko oszczędność pieniędzy, to również odpowiednie zbilansowanie diety.

Wieczorne wyprzedaże
Robieniu oszczędnych zakupów sprzyjają wieczorne wyprzedaże. Wiele sklepów, wieczorem znacząco obniża ceny nietrwałych produktów. Warto z tego korzystać, chociaż tu też istnieje pewne niebezpieczeństwo. Nie kupuj wszystkiego, na co zostanie obniżona cena.

Fikcyjne promocje
Chcąc zrobić oszczędne zakupy, staramy się często korzystać z promocji. Warto jednak upewnić się, czy jest to prawdziwa promocja. Wyprzedaże są bardzo często. Warto na początku sezonu zwrócić uwagę na te rzeczy, których potrzebujemy. Zapoznać się z ich ceną i spokojnie czekać na wyprzedaż. Jest to bardzo dobra metoda na zakup drogich, wielosezonowych rzeczy.

Patrz na niższe półki
Sprzedawcy bardzo dobrze wiedzą, gdzie najczęściej zatrzymuje się nasz wzrok. Tam też umieszczają najdroższe, nie koniecznie najlepsze produkty. Półki, które znajdują się na wysokości naszego wzroku zawsze są wyłożone najdroższym towarem. Chcąc robić oszczędne zakupy warto spojrzeć na niższe półki lub wyciągnąć rękę do góry. To się opłaca!

Racjonalne podejście do zakupów pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu i przede wszystkim pieniędzy. Nie jest to tak trudne zadanie, jak mogło by się wydawać. Warto do zakupów podejść racjonalnie, z dobrym planem, a nie z emocjami. Przestrzeganie tych kilku zasad na pewno ułatwi robienie oszczędnych zakupów.

Oszczędne zakupy – proste triki, aby wydawać mniej na zakupach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry